Geoblog.pl    blanic    Podróże    Afryka dzika: RPA, Namibia, Zambia, Botswana    Wielki kanion

Wielki kanion

Nambia
Nambia, Hobas
Przejechano 11948 km

No i stało się, zostaliśmy okradzeni! Bezczelnie, znienacka, o świcie. Wstaliśmy razem z naturą o brzasku, złożyliśmy namiot i Jureczek poszedł się wreszcie umyć ;), a ja (umywszy się uprzednio) jak każda dobra żona zaczęłam przygotowywać śniadanie. Nastawiłam wodę, wyjęłam chlebek, serek, kawkę, herbatkę, kubeczki, cofnęłam się po talerzyki i sztućce i wystarczyło. Stół był całe 4 metry od samochodu. Odeszłam NA SEKUNDĘ, no może 4. Złowieszczy szelest torebki wypełnił ciszę poranka! Wykonałam błyskawiczny zwrot przez lewe ramię i stanęłam oko w oko z małpą wpierdzielającą nasz ser i chleb! Kanapki se kurde zrobił, pawian jeden! Runęłam stylem klasycznym z polskim "paszoł won!" na ustach, wyrzucając w górę przedramiona wysoko. A i owszem, małpiszon uciekł. Ale cholera z chlebem! No co za chamstwo: nie dość, że przyszedł nieproszony, poczęstował się bez pozwolenia, to jeszcze se wziął na wynos! No dzikie to jak w buszu! Mówię wam, no okrutnie się zdenerwowałam. Oczywiście posiadam rysopis sprawcy, bo rozumiejąc bezcelowość pościgu, zrobiłam co mogłam, czyli zdjęcie :)
Śniadanie musieliśmy zjeść w nietaniej restauracji, co przyjęliśmy z pokorą, za lekcje się płaci ;)
Serdecznie pozdrawiamy nasze kochane Mamusie ;***

Rozbawieni, najedzeni i zatankowani ruszyliśmy na podbój kanionu. A tu kanion podbił nas :). Ble ble ble, niesamowity, ble ble ble, cudowny, piękny, ble ble ble. Bo tak jest. Drugi największy po Colorado kanion świata dostępny zewsząd, bez barierek i innych ograniczeń. Podjeżdżasz do krawędzi, jeżeli tylko twój terenowy samochodzik da radę. Olbrzymi, wielowarstwowy, niezwykle malowniczy z prawie kompletnie wyschniętą rzeką na dnie. Przepiękny! Oczywiście do najfajniejszych zakątków prowadzi coś na kształt drogi z dobitną tablicą 4x4 ONLY. I radzimy się słuchać :).  Super frajda taki offroad! Nasz samochodzik ma duży kąt natarcia, więc żadne wzgórza ani doły mu nie straszne :). Oczywiście wszystko w samochodzie lata i dzwoni (a ja się zniesmaczyłam ujrzawszy plastikowe talerze i cynowe kubki na wyposażeniu kuchni!), autko buja się jak metronom, silniczek wyje, ale zaraz jesteśmy na wzniesieniu! Dzielny Suzek! :D
Pełni wrażeń zajeżdżamy na camping i tu czeka nas przykra niespodzianka: nie działa nam butla. Jemy zimne kanapki popijając wodą (jak zwierzęta!) i idziemy spać licząc, że może wielkie trzęsienie butli zaszkodziło i przez noc się ustoi. Leżąc w naszym super namiociku na dachu dzielnego Suzołka przeżywamy jeszcze raz wrażenia dnia oglądając zdjęcia. Zasypiamy zaraz po dobranocce :).

El Pe
El Pe - 2012-04-29 20:49
Oj, chciałabym zobaczyć ten Kanionek (wrzućcie choć jakieś fotki!)
A ja boję się o ten Wasz powóz. Tylko go nie zajeździjcie!
A co do tubylców, to tam same małpy???
Rozjaśnijcie sytuację, please..
Ściskam mocno

ENi
ENi - 2012-04-29 23:18
No to się zdenerwowałam! Jak to nie ma barierek? Kto tam odpowiada za BHP? Takim rozbujanym autkiem podjeżdżacie do krawędzi drogi? A jak jakiś kubek przeważy? Trzymać mi się z daleka od wszelakich krawędzi. A tak w ogóle, to do tej pory spotkaliście tylko tą małpę, też zresztą jakąś samotną? Może to jednak był wygłodniały, nieogolony tubylec. Ale fajnie Wam! Takie krajobrazy, przestrzeń i Wy w malutkim domku na małym autku, cudownie..... Buziaczki!

BoRa
BoRa - 2012-05-30 20:18
piękna podróż! troszkę się zdenerwowałam tą poranną kradzieżą, ale dobrze że się wszystko nienajgorzej skończyło.

BoRa
BoRa - 2012-05-30 20:18