Geoblog.pl    blanic    Podróże    Afryka dzika: RPA, Namibia, Zambia, Botswana    Diuny o wschodzie słońca

Diuny o wschodzie słońca

Nambia
Nambia, Solitaire

Wydmy. Niewyobrażalne piękno. Monumentalne góry czerwonego piachu skrzące się w blasku słońca. Martwe drzewa na pustynnej, białej patelni niezwykle malownicze na tle pomarańczowych wzniesień i granatowo-błękitnego nieba. Jureczek poszedł górą - wspiął się w palącym słońcu pustyni na najwyższą diunę świata, ja poszłam doliną. Zdjęcia z dwóch stron. Oszołomieni i bez słów. Szaleństwo :))).

P.S.
Na wydmach tłum turystów - po raz pierwszy od początku naszej wyprawy, a wśród nich... państwo Niemce z poprzedniego campingu! Pozdrowiliśmy się jak starzy znajomi i odruchowo powiedzieliśmy sobie "do zobaczenia". I zgadnijcie, kto stał trzy miejsca od nas, w innym miasteczku tego wieczora, na campingu? ;).

El Pe
El Pe - 2012-04-29 20:56
A mieliście się nie rozchodzić!!! No!

ENi
ENi - 2012-04-29 23:41
Mam rozwiniętą wyobraźnię i widzę te bajeczne widoki i kolory. Jak by je namalować to byłby fajny kicz, no nie? Prawdziwy świat tak nie może wyglądać, myśli ktoś siedzący w maleńkim mieszkanku w centrum Warszawy, zerkając przez okno na przejeżdżające autobusy i tramwaje.Syćcie oczy, napawajcie wszystkie zmysły... szczęściarze!

blanic
blanic - 2012-04-30 12:53
Mielismy sie wciaz w zasiegu wzroku, a poza ty szlismy niestety w tabunie bialasow ;)

mirka66 - 2012-05-30 20:14
Super widoki.Foty rowniez.