Geoblog.pl    blanic    Podróże    Afryka dzika: RPA, Namibia, Zambia, Botswana    Bezkres :)

Bezkres :)

Nambia
Nambia, Swakopmund

Wstaliśmy bez niespodzianek (nuuudy) i ruszyliśmy do Swakopmund - miasta bardziej niemieckiego, niż niejedno w Germanii. Droga malownicza, bo wiodąca przez ogromny park narodowy - a w nim NIKOGO. Dzikie zwierzątka hasają swobodnie, strzeliliśmy jakiegoś szakalo-liska i Pumbę - dziką świnię z kreskówki o Królu Lwie, tak brzydką, że aż słodką :). Impali, oryksów i strusi już nie szczelamy, nuuudy ;). Wyjechawszy z parku trafiliśmy na dziwne formacje skalne, które rzecz jasna Jureczek musiał zeksplorować. Poleciał więc opstrykać skały a ja wypoczywałam w kojącym szmerze klimatyzacji, gdy wtem zatrzymuje się obok nas turystyczna terenówka (czyli biali) i pokazując paluchem na nasz tył oznajmiają: guma! Wezwany okrzykiem Jureczek nadbiegł rączo i zakląwszy pod nosem bez zwłoki przystąpił do zmiany. Poszło składnie w przeciwieństwie do zamocowania uszkodzonego koła na trzymadle: jakiś debil zainstalował na stałe ozdobny kapsel z logo Suzuki, który to kapsel skutecznie uniemożliwiał zamocowanie kapcia na zewnątrz. Resztę drogi Blania przebyła z kolanami pod brodą i oponą za siedzeniem. Cud, że weszła. Gorzej, że jutro niedziela i wszystko zamknięte... :/
Dojeżdżając do Swakopmund zauważyliśmy skradający się mrok. Ale coś było nie tak: do zachodu słońca zostały jeszcze 2 godziny, a horyzont wyraźnie ciemniał. Burza piaskowa? W życiu nie widzieliśmy burzy piaskowej, więc skąd niby mamy wiedzieć? Do miasta niedaleko, ze 40 km, a tym samym do oceanu. No tak. Chmurzyska nad dużo cieplejszym lądem! Zjawisko jest ponure, robi się ciemno, zimno i nieprzyjemnie. Miasto największe, jakie do tej pory widzieliśmy w Namibii. Biało-czarno na ulicach, trudno stwierdzić, który kolor przeważa. Głodni okrutnie usiłując zaoszczędzić, szukamy najtańszego campingu i aby szybciej, jemy w... KFC ;)! Smakuje inaczej, niż u nas, dodatki są inne, więc to nie do końca zmarnowane doświadczenie. Czwarty camping okazuje się dwukrotnie tańszy niż poprzednie, więc kolacja wyszła nam za darmo :). Jest wietrznie i siąpi, rozkładamy szybko namiot i idziemy spać. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić: na prawie pustym campingu w jednym z jego końców trwa coś w rodzaju zjazdu młodzieży katolickiej. Jakiś nawiedzony kolo zawodzi wniebogłosy "chwalić Pana" i "kochaj Jezusa" itp, dobrze chociaż, że robi przerwy i wtedy czarne dusze grają na żywo zajefajną muzę, jak na filmach! Koło 21. wszystko cichnie i camping pogrąża się we śnie.

El Pe
El Pe - 2012-04-29 21:02
A to co ustrzelicie, to smaŻycie?
Dobre chociaż?
Hi hi hi

P.S.
Widzicie, jakie niemce umieją być ludzkie?
Pokazali Wam, że wi(e)dzą lepiej???
Uber... psiakość!
Ale Jureczek im pokazał!!!!

ENi
ENi - 2012-04-30 00:04
Tak nagle się zjawili, pokazali i pojechali? na takim bezludzi nawet Wam nie pomogli? A to Helmuty nieokrzesane, może to oni Was ustrzelili biorąc z daleka za słonia afrykańskiego. Opiszcie wreszcie jakiegoś tubylca. Czarni, śniadzi, z kością w nosie, w spódniczce z trawy, z dzidą w reku...? Zgadłam? Oblizują się na Wasz widok i nie chcecie nas straszyć?

ENi
ENi - 2012-04-30 13:05
za 2 godziny wyjeżdżam na Mazury do niedzieli i będę nieoświecona co z ta oponą, czy udało się ją naprawić i umieścić na miejscu, czy tak Blanka jeździ z kolanami pod brodą. Mam nadzieję, że Jureczek dobrze dokręcił wymienione koło i dalsza podróż przebiegła niewygodnie ale szczęśliwie do ichniego warsztatu (ciekawe ile czasu go szukaliście).Wierzę że sprawne autko już pomyka po bezkresnych przestrzeniach Afryki. BUZIACZKI. Życzę samych radosnych przygód.

Zasoby: 298 wpisów298 189 komentarzy189 388 zdjęć388 0 plików multimedialnych0

18.11.2023 - 30.11.2023