Geoblog.pl    blanic    Podróże    Afryka dzika: RPA, Namibia, Zambia, Botswana    Wielkie Kalahari

Wielkie Kalahari

Botswana
Botswana, Kalahari

Ja tam nie wiem, może się nie znam, ale zawsze mi się wydawało, że Kalahari to pustynia, nie? No i na południu podobno jest (nie wiem, nie widziałam), ale część zwana Central Kalahari to trawoland gęstniejący, suchy pieprzowo, ale wszędzie trawa! I drzewa, trawa i drzewa i trawa i trawa! Bez sensu. Się człowiek szarpie, plany zmienia, pobyty obcina, zbroi się w wodę i benzynę, bo stacji niet, zapasy, mapy, podnieta hardcorem, a tu trawa no! Bez sensu! W Kalahari spotkaliśmy braci Czechów, którzy udzielili nam kilku cennych wskazówek, jako że byli w Afryce PIĘTNASTY raz, a nie byli dużo starsi od nas... Jechaliśmy przez morze żółtych traw z trudem wypatrując choćby impale, i to nie dlatego, że się chowały, tylko że ich tak mało było! Trochę kudu i oryxów, jakieś ptaszki, ale kotków nic a nic! A to podobnież ich zagłębie! Drogi polne fatalne (i tak lepsze od wczorajszej), więc jechaliśmy powoli chłonąc Afrykę w czystej postaci, bo wewnątrz parku żadnej cywilizacji, na bramie się dostaje instrukcje, żeby se dołek na toaletę wykopać - bosko :). Zaczęliśmy się kierować do bramy, czyli ze 100 kilo w jakieś min 4 godziny, kiedy Jureczek zobaczył grzywkę. Niecałe 10 metrów od drogi w cieniu dwóch rachitycznych drzewek, oczywiście w głębokiej trawie utrudniającej fotografowanie zalegiwały se ot tak se, dwa młode, wielkie lwy. Jeden nawet podniósł łeb usłyszawszy nas. Ale najwyraźniej nie stanowiliśmy dla niego nic szczególnego, bo za chwilę położył go z powrotem w trawie. I tyle widoków. Ale cierpliwość podsycana chęcią zdobyczy fotograficznej jest ogromna i po dłuższej chwili naszej irytującej obecności drugi Pan Lew raczył był zmienić boczek wystawuając się pięknie na strzał już czekającego na niego obiektywu! :)))

ENi
ENi - 2012-05-20 02:51
No, no, wczoraj krówki dziś lew a nawet dwa. Niezły przeskok. Dobrze że dał się ustrzelić i że taki lekceważąco- olewniczy. Jak się odstrzeliło lwa to nie ma co narzekać na nadmiar trawy i na ziemne latrynki- drobiazgi. I nie wyłazić z samochodu bo kto wie co jeszcze w trawie piszczy. Tylko jak wykopać ten dołek? Nie macie pampersów na wyposażeniu? Bądźcie ostrożni. Udanych łowów! Cmok.

olosc
olosc - 2012-05-21 20:39
w końcu powróciliście do nas z pięknymi opisami. już byłam spragniona po tych kilku dniach przerwy.

Zasoby: 298 wpisów298 189 komentarzy189 388 zdjęć388 0 plików multimedialnych0

18.11.2023 - 30.11.2023