Geoblog.pl    blanic    Podróże    Wielka Wyprawa do Ameryki Środkowej i Południowej    Ciągnie nas :)

Ciągnie nas :)

Meksyk
Meksyk, Valladoid

Obudziliśmy się o 7:30 i nie wstając z łóżeczka zaczęliśmy opracowywać plan na dzisiejszy dzień. Biorąc pod uwagę kolory, jakie przybrały nasze boskie ciała, plaża nie była najlepszym pomysłem, więc postanowiliśmy coś zwiedzić. Wybór padł na Valladoid, śliczne miasteczko w samym środku Yucatanu. Po sprawdzeniu rozkładu jazdy autobusów stwierdziliśmy, że nasz odjeżdża za 30 min, więc błyskawicznie zrobiliśmy, co należało i psim swędem złapaliśmy właśnie odjeżdżające do Cancun colectivo (busik zatrzymujący się, gdzie tylko chcesz na wybranej trasie). Lekko zaniepokojeni brakiem informacji odnośnie kosztów ucieszyliśmy się ogromie słysząc cenę trzykrotnie niższą od autobusowej! Viva la colectivo! :) Szybka przesiadka w Cancun i już po 3 godzinach całkiem komfortowej jazdy (!) jesteśmy na miejscu. No tak, tak to jest, jak się człowiek naczyta wcześniej i nastawi na niewiadomoco. Miasteczko rzeczywiście ładne, z uroczymi uliczkami z amerykańskich filmów: jednopiętrowe zrośnięte ze sobą domeczki w prawie wszystkich kolorach tęczy i rzecz jasna, poparkowane tu i tam (a jakże!) garbuski - cudowne!
Połaziliśmy, nacieszyliśmy oczy i aparaty widokami i wymordowani upałem wróciliśmy do naszej casitas :)

Wydatki (ceny transportu i noclegu za parę):
40 peso za collectivo do cancun
40 peso collectivo do puerto mor
25 peso zakupy 7eleven
370 nocleg Casitas Kinsol

zula - 2011-05-29 08:10
Szkoda ,że nie ma zdjęć ...czy mamy szanse czy po powrocie do kraju

radq
radq - 2011-05-29 11:40
Fajowo!

blanic
blanic - 2011-05-29 15:44
Niestety, mamy dostęp tylko przez komórki, jak gdzieś dorwiemy kompa, to nie omieszkamy się pochwalić :)

Żaba i ja
Żaba i ja - 2011-05-29 18:28
super pomysł, jestem zachwycona, no i jeszcze ten Twój stylik pisania, czekam na fotki

zula - 2011-06-02 05:48
Zdjęcia fantastyczne- dziękuję !!!!

undefined
undefined - 2011-06-04 11:41
Byliśmy tu! Nieco senne, nieco puste miasteczko, a jakże urokliwe... I wspaniała knajpka tuż obok Terminala Ado z przemiłym, ujmującym właścicielem. Oglądam wasze zdjęcia i uśmiecham się z nostalgią wspomnienia... pozdrawiam Jagoda

coati
coati - 2011-06-04 11:47
Chyba mnie wyrzuciło, ostatni komentarz był od nas ;-)

Zasoby: 298 wpisów298 189 komentarzy189 388 zdjęć388 0 plików multimedialnych0

18.11.2023 - 30.11.2023