Geoblog.pl    blanic    Podróże    Afryka dzika: RPA, Namibia, Zambia, Botswana    Etoshaaaaaa!

Etoshaaaaaa!

Nambia
Nambia, Halali

Nie rozczarowala nas. Jestesmy zachwyceni, w ekstazie, fanatycznie pstrykajacy niedowierzajac wlasnym oczom. Tuz za brama trzeszczace w chaszczach nosorozce, dalej niezliczone stada ptakow, setki gnu, zeber milion, impali pierdylion, niesmiale kudu i inne kopytka, ktorych nazw nie znamy, sloniki, pumby, wiewioreczki ziemne i na zakonczenie niezwykle rozentuzjazmowanego i pelnego uniesien dnia - niewyobrazalne: krol lew ze swita szesciu lwic i siedmiorga lwiatek...! Przeszly kolo naszego samochodu w odleglosci kilku metrow idac do wodopoju! Czulismy sie jak w filmie, patrzysz, widzisz i nie wierzysz. Patrzysz w oczy lwicy stojacej nad malym. Trzy metry od Ciebie. A to dopiero pierwszy dzien! Jestesmy zachwyceni...!
PS dla Mamus:
Oprocz nas bylo jeszcze osiem samochodow, bylismy w srodku z uchylonymi szybami do robienia zdjec. W calej Etoshy jest rygorystyczny zakaz wychodzenia z samochodu, toalety i miejsca na piknik sa w wyznaczonych miejscach ogrodzonych siatka, czyli prawidlowo: ludzie sa w klatce, a zwierzatka hasaja :)

osci
osci - 2012-05-07 23:45
aaa. jak ja Wam zazdroszczę. ale też mam bujną wyobraźnię i przed oczami właśnie to wszystko widzę razem z Wami :) dalszych wspaniałych doznań i już bez tych przygód samochodowych!

p.s.
zapraszam jutro na urodzinowe drinki - to tak gdyby Wam akurat np. pogoda nie dopisała lub byście mieli chwilę :P

osci
osci - 2012-05-07 23:46
z tą wyobraźnią łatwiej by było ze zdjęciami :D

Monic Z
Monic Z - 2012-05-08 19:44
jako lwica to rozumiem ;), ale zdjecia muszą być boskie, nie mogę sie doczekać, o wrażeniach na miejscu nie wspomnę, mogę tylko marzyć :(

ENi
ENi - 2012-05-08 23:32
Wróciłam z naszych pięknych Mazur i ciurkiem przeczytałam cały ubiegły tydzień utwierdzając się w przekonaniu,że ja miałam bardziej dziko patrząc codziennie na pasące się za płotem żurawie, bażanty i bociany a na jeziorze pływające koło łódki perkozy, kormorany i łabędzie nie mówiąc o bobrach koło wielkiego żeremia. A u Was jakieś cywilizowane wiochy, parkingi, sklepy i hamburgery. Ale od momentu wodospadów, dzikiego plemienia i tych pierdylionów kopytnych oraz drapieżnych bestii ujrzałam prawdziwą, pierwotną, rajską Afrykę. Ale musi być cudnie!!! Dzięki za dopisek PS bo już czułam motyle koło żołądka.Więc proszę o małą szparkę w oknie samochodu i nie wychodzić z klatek! Cmok, cmok!

Zasoby: 298 wpisów298 189 komentarzy189 388 zdjęć388 0 plików multimedialnych0

18.11.2023 - 30.11.2023